Souboj Vipre Internet Shield VPN vs BullGuard VPN: Jaká VPN je lepší?

Která VPN nabízí více, Internet Shield VPN, nebo je lepší dát přednost Bullguard? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, sečetli body a výsledek je 5,4/10 – 6,2/10.

Test rychlosti Internet Shield VPN : Bullguard, kdo je rychlejší?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o Internet Shield VPN a Bullguard.

Průměr downloadu u první VPN dosáhl 15 Mb/s, případě druhé 37 Mb/s. VIPRE Internet Shield byla o 22 Mb/s pomalejší nežli Bullguard VPN.

Naměřený upload Vipre Internet Shield byl 12 Mb/s. BullGuard dosáhla hodnoty 6 Mb/s. Je tedy o 6 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 280 ms. Čas odezvy u Bullguard jsme naměřili průměrných 220 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Internet Shield VPN se projevila o 60 ms lepší.

Bodové ohodnocení recenze Vipre Internet Shield VPN vs. BullGuard VPN zatím je 3 /10 : 3/10.

Dokáže VIPRE Internet Shield streamování Netflixu?

Rychlost downloadu je pro odblokování zahraničního Netflixu klíčová, Internet Shield VPN by VIPRE tuto celkem důležitou funkci nemá. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, BullGuard cizojazyčný Netflix odblokovat nezvládá.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, Bullguard tuto dovednost zvládá. Druhá VPN funkci odblokování YouTube videí nezvládá.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a kill switch. Třeba taková Internet Shield VPN má ochranu úniku DNS a BullGuard zase neposkytuje funkci whitelistingu.

Skóre v sekci funkce tak je 5 /10 ku 5/10.

Překoná konkurenci Vipre Internet Shield VPN v šíři nabídky zemí?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, Internet Shield VPN spravuje 950 serverů, v nabídce BullGuard VPN je uvedeno 2 000 serverů. První z dua tak má o 1050 méně .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u BullGuard v okamžiku psaní článku byl 16. Druhá VPN má 20, tedy o 4 víc. V tomto srovnání tak vítězí .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých Vipre Internet Shield VPN umí 5. BullGuard dokáže současně připojit 6 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku VPN zdarma.

Jaké platformy umí VIPRE Internet Shield a jaké umí BullGuard VPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Internet Shield VPN umí přístroje na platformě Android a ochrání zařízení s operačním systémem iOS. BullGuard operační systém iPhone iOS zabezpečí, systém Android umí bez problémů ochránit.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. VIPRE Internet Shield má domov v USA. Druhá porovnávaná VPN má původ ve Velké Británii.

Rozhraní Vipre Internet Shield VPN není v českém jazyce, Bullguard VPN česky taky nastavit nelze.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla Vipre Internet Shield výsledku 9/10, Bullguard získala hodnocení 10/10.

Srovnání ceny Internet Shield VPN versus Bullguard VPN

BullGuard lze pořídit od 77 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít již od 82 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 4 z 10, respektive 5 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Evropané nenakupují pro krizi méně, ale kvalitněji

Obyvatelé Evropy vlivem hospodářské krize změnili svůj postoj ke spotřebitelskému chování, což se projevuje především snahou o nákup kvalitnějších výrobků, ekologičtějším přístupem k jednotlivým...

Rozvěšeli jste už budky

Určitě jste si všimli, že ptáčata se již přestala zajímat o krmítko, do kterého jste jim přes zimu sypali dobroty. Hašteří se na střechách,...

Vyberte si kvalitní, moderní prut a podzimní rybolov vás bude bavit

I když je tady podzim, mnohé z nás to neodradí od toho, abychom v pátek po práci sbalili svou výbavu na ryby do auta a vyrazili...

Striptýz: Decentní show, ovšem i pořádné vzrušení

Striptýzové vystoupení se hodí na různé akce, může jít o decentní show, která pobaví, ovšem i pořádně vzrušující zážitek. Rozmanitá nabídka umožňuje najít to...

Oteplování klimatu přináší výskyt nových chorob

Celkové oteplování klimatu se týká i zahrádkářů, v oblasti zahrádkářství jsou z tohoto důvodu noví škůdci fenoménem posledních desetiletí. Pro TASR to konstatoval Juraj...