Parní generátor ušetří spoustu času a stresu při žehlení

Příkon přes dva tisíce wattů se na rodinném rozpočtu projeví jen nepatrně a dokáže ušetřit velké množství času, který dokáže žehlení pohltit. Parní generátor je investice, která se vyplatí zejména rodinám, kde je každá minuta cenná.

Tefal Protect Anticalc Turbo ve zkratce
Generátor je k žehlení připraven za dvě minuty,
má integrovaný speciální systém ochrany před vodním kamenem, který je třeba pravidelně kontrolovat,
variabilní pára až 120 gramů za minutu,
nárazová turbo pára až 200 gramů za minutu,
příkon 2200 wattů,
automatické vypnutí v případě nečinnosti.
Parní generátor Tefal Protect Anticalc Turbo jsem používal několik týdnů a nakonec jsem se ho neuměl vzdát. Zatímco klasickou napařovací žehličkou žehlíte spoustu týdenního prádla pětičlenné rodiny i pět hodin, s parním generátorem se umíte dostat na polovinu.

Žehlička spojená hrubší hadicí se svou „stanicí.“ Designu parního generátoru od Tefalu se nedá mnoho vyčítat. Celý stroj se velmi dobře skladuje, lze jej kompaktně složit. Ve svém obvodu má držadlo na téměř dva metry dlouhou hadici na páru, elektrický kabel zase ochrání samonavíjecí systém.Průhledný zaklápěcí kryt ochrání chladnoucí žehličku před zvědavýma rukama dětí.Po zavření krytu lze k přenášení použít pevné držadlo z odolného plastu.

Aby šlo žehlení od ruky
Parní generátor si ze své podstaty dokáže hravě poradit s párou. U klasických napařovacích žehliček můžete počítat s běžnou párou kolem 60 gramů za minutu a nárazově kolem 150 gramů za minutu. Parní generátor dokáže vyrobit za minutu běžného žehlení až 120 gramů páry a při nárazovém napařování až 200 gramů. Její tlak při tom může být až pět barů.

Nádržka na vodu má kapacitu 1,8 litru, což odpovídá dvěma hodinám při běžném napařování. Pokud patříte mezi milovníky páry, voda vám vystačí zhruba na polovinu času. Generátor má na předním panelu samostatnou kontrolku, která upozorní na nedostatek vody.

Výrobce nezapomněl ani na správnou ochranu. Generátor disponuje systémem, který monitoruje, zda s ním aktuálně pracujete. Po osmi minutách nečinnosti se sám vypne, což oznámí i odpovídající kontrolka blikáním.

Vysoký příkon, super rychlá práce
Testovaný generátor od Tefalu má příkon 2200 wattů, čehož si běžná rodina na spotřebě nepovšimne. Vysoký příkon však zaručuje, že žehlení bude rychlé. Hladící plocha totiž dokáže rychle vyrovnávat teplotu, což pomůže při rychlém žehlení nebo rovnání hrubých materiálů. Přes dva tisíce wattů se projeví zejména při práci s párou, kde nevznikají zbytečné louže vody v důsledku pomalého nahřívání.

Výrobce udává, že bojler generátoru je z nerezavějící oceli. Tento konkrétní model, jak již název napovídá, je vybaven speciálním patentovaným systémem ochrany před vodním kamenem Protect ConceptTM. Pod ochranným víčkem na pravé straně generátoru se nachází sběrná „palička“, kterou jsem během používání čistil jen jednou. Integrovaný ochranný systém funguje spolehlivě – při žehlení generátor „nevypluje“ žádné zbytky vodního kamene, bílá prádlo zůstane bílé.

Generátor je připraven k práci za dvě minuty, tvrdí Tefal. V praxi se to jen potvrdilo. Čím déle trvá stroji start, tím si můžete být jistější, že je třeba vyčistit sběrač vodního kamene.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Vyberte si kvalitní, moderní prut a podzimní rybolov vás bude bavit

I když je tady podzim, mnohé z nás to neodradí od toho, abychom v pátek po práci sbalili svou výbavu na ryby do auta a vyrazili...

Souboj Vipre Internet Shield VPN vs BullGuard VPN: Jaká VPN je lepší?

Která VPN nabízí více, Internet Shield VPN, nebo je lepší dát přednost Bullguard? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, sečetli body a výsledek...

Jarní práce v zahradě

Pro pěstitele s výskytem této karanténní choroby je toto ošetření v podstatě povinným preventivním opatřením. Protože je počasí již dva týdny teplotně mírně nadprůměrné, urychluje...

Coca-Cola aneb značka úzce spjatá s Vánoci. Jak vypadá její letošní reklama?

Letošní vánoční kampaň Kouzlo být spolu (Real Magic at Christmas) společnosti Coca-Cola vyzdvihuje a oslavuje sílu sounáležitosti. Značka, která se stala synonymem vánočního období,...

Evropané nenakupují pro krizi méně, ale kvalitněji

Obyvatelé Evropy vlivem hospodářské krize změnili svůj postoj ke spotřebitelskému chování, což se projevuje především snahou o nákup kvalitnějších výrobků, ekologičtějším přístupem k jednotlivým...