Zemědělci obdrží dodatečnou pomoc

Půdohospodářská platební agentura vyplatí zemědělcům výjimečnou pomoc ze zdrojů EU ve výši 5 239 169 eur, k níž SR přiděluje dodatečnou pomoc ze státního rozpočtu ve výši do 200 procent, tedy do výše 10 478 338 eur.

Období pro podání žádostí bude trvat od 30. června do 15. července 2022, žádosti podané po uplynutí tohoto období nebudou akceptovány.

Jak dále informovala Zemědělská platební agentura, přímá finanční pomoc půjde chovatelům dojnic v celkové výši 10 milionů eur, chovatelům prasat ve výši 2,5 milionu eur a chovatelům bahnic v celkové výši 3,22 milionu eur.

Podpořen je sektor mléka a mléčných výrobků (dojnice a bahnice), sektor vepřového masa (prasata) a sektor skopového a kozího masa (bahnice).

Opatření má za cíl přispět k potravinové bezpečnosti v uvedených odvětvích a řešit nerovnováhu na trhu v důsledku vysokých nákladů na produkci.

Před vyplacením pomoci Půdohospodářská platební agentura provede pouze administrativní kontrolu plnění podmínek žadatelů na základě obdržených žádostí.

Pokud jde o kontrolu plnění kritérií příjemců podpory na místě, provede platební agentura ve spolupráci s kontrolním ústavem následné kontroly na místě v souladu s plány kontrol na rok 2023.

Cílem navrhované podpory je podle DDD udržet zemědělce při produkci mléka a masa a zmírnit jejich ztráty částečným pokrytím nákladů.

Doplňujícím cílem navrhované podpory je prostřednictvím stabilizace stavů zvířat udržet také produkci a používání hospodářských hnojiv pro výživu kulturních plodin a pro produkci energie z obnovitelných zdrojů energie.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Houby si můžeme vypěstovat iv zahradě

Zájem o pěstování hub nejen v průmyslových, ale i domácích podmínkách narůstá díky novým informacím o jejich gastronomických a léčebných vlastnostech. K tomu, abychom si...

Čarodějnictví ve Starém Egyptě

I když jsou čarodějnice dnes většinou spojovány s Halloweenem a čarodějnickými procesy v Salemu, čarodějnice existují již po staletí. Staří Egypťané byli známí tím,...

Náročnou mechanickou prací v zahradě je rývání

Rýlování je jedna z nejnáročnějších mechanických prací v zahradě. Nedostatečným, ale i nadměrným rýváním však můžeme půdu v ​​zahradě poškodit. Pro TASR to uvedl...

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace, kdy si potřebuje najít nové zaměstnání. Důvodem může být nejen to, že už jej dosavadní...

Jak si říct o vyšší mzdu či plat poradí pracovní portál MyJobsi.cz

Je obtížné odhadnout správnou chvíli a způsob, jak si říct o lepší finanční ohodnocení. Pokud tedy nemáte ve své práci stanoveno pravidelné zvyšování předpisem...